• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 34714416-18 (026)
  •      34705666 (026)

شرکت نوش البرز

شرکت نوش البرز ارائه کننده ی ماشین آلات و مواد اولیه صنایع غذایی

 

تفاوت سوکرالوز،استویا و اسپارتام چیست؟

سوکرالوز، استویا و اسپارتام چه تفاوتی با هم دارند؟
حقیقت در مقابل دروغ: تمام جایگزین های شکر، یکسان هستند.
به خاطر زمانی که به این مقاله اختصاص دادم، از طرف McNeil Nutritionals, LLC، سازنده محصولات شیرین کننده SPLENDA به من دستمزد داده شده است.

 

 تمام توضیحات و نظرات، متعلق به این بلاگ هستند.من به بلاگ با صداقت متعهد شده ام و تصریح می کنم که اعتماد خوانندگان من و جامعه وبلاگ نویسی برای من بسیار مهم است.
همه شیرین کننده های کم کالری که امروزه وجود دارند، از منابع مختلف بدست می آیند و برای تهیه آنها از تکنیک های متفاوتی استفاده می شود.
مهم است به یاد داشته باشید که وقتی اخباری در مورد شیرین کننده های کم کالری می شنوید، طوری در مورد آنها صحبت می شود که انگار همه آنها یکسان هستند. اما این گونه نیست و تفاوت بین آنها می تواند قابل توجه باشد.
تفاوت نام ها در چیست؟
برای توصیف گروهی که من به آنها شیرین کننده های کم کالری می گویم، چندین اصطلاح چتری مختلف به کار می رود. بعضی از آنها عبارتند از شیرین کننده های غیر مغذی، شیرین کننده های با کالری صفر، شیرین کننده های مصنوعی، شیرین کننده های طبیعی، شیرین کننده های شدید و شیرین کننده های جایگزین.
وقتی که من یک گزارش خبری می بینم یا می شنوم که از یکی از این اصطلاحات استفاده می کند، همیشه بیشتر توجه می کنم تا بفهمم که گزارش در مورد کدام شیرین کننده خاص است. از آنجایی که همه آنها مثل هم نیستند، نتایج مطالعه ای که از یکی از آنها استفاده می کند، لزوما شامل همه آنها نمی شود. من یاد گرفته ام که به جای تکیه بر پوشش خبری در مورد شیرین کننده ها، باید کل مطالعه را بخوانم تا متوجه شوم که از کدام یک استفاده شده بود. این مساله در مورد برخی داستان ها در مورد نوشابه های رژیمی که مشخص نمی کند شامل چه شیرین کننده هایی هستند نیز صادق است و بسیاری از مطالعاتی که مربوط به شیرین کننده های کم کالری هستند،برای نشان دادن رابطه علت و معلول طراحی نشده اند، اما عنوان آنها می تواند باعث شود که این گونه به نظر برسند.
در اینجا نام های رایج ترین شیرین کننده های کم کالری که به صورت خرده فروخته می شوند یا درغذاهای آماده و نوشیدنی وجود دارند، بیان می کنیم:
ــ پتاسیم آسه سولفام
ــ آسپارتام
ــ عصاره میوه مانک
ــ ساخارین
ــ استویا
ــ سوکرالوز
منابع مختلف برای شیرین کننده های مختلف:
نگاهی دقیق تر در منابع یا ترکیب هر یک از شیرین کننده های کم کالری، درک این مسئله را که چرا هر کدام باید به طور جداگانه مورد بحث قرار گیرند، آسان تر می کند. همچنین به توضیح آن که چرا آنها در غذاها و نوشیدنی های مختلف به طور متفاوتی عمل می کنند، کمک می کند.
آسپارتام از دو اسید آمینه به نام های اسید اسپارتیک و فنیل آلانین که معمولا درغذاهای حاوی پروتئین وجود دارند، ساخته شده است. هنگامی که این دو آمینو اسید به روش های خاصی کنار هم قرار داده شوند، بسیار شیرین می شوند. با این حال درطول فرایند هضم به راحتی از شیرین کننده ها آزاد شده و درست مانند آمینو اسیدهای موجود درگوشت، تخم مرغ و سایر مواد غذایی جذب می گردند.
ساخارین و پتاسیم آسه سولفام از ترکیب کربن و مواد معدنی که معمولا در سایر مواد غذایی (هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن، گوگرد و پتاسیم) وجود دارند،تهیه می شوند. هر دوی آنها، به شدت شیرین هستند و پس از مصرف، خیلی زود دفع می شوند و در بدن ذخیره نمی گردند.
استویا و عصاره میوه مانک، به وسیله ایزوله و تغلیظ ترکیبات شیرین موجود در برگ های این گیاه خاص و میوه مانک ساخته می شوند.
سوکرالوز، ماده شیرین کننده موجود در شیرین کننده های SPLENDA، یک شکل اصلاح شده از ساکارز یا قند (شکر) است. این ماده با حذف گروه های هیدروژن ــ اکسیژن از محل های خاصی در مولکول ساکارز و قرار دادن کلر در محل آنها ،تغییر داده می شود. مهم است به یاد داشته باشید که کلر در بسیاری از مواد تشکیل دهنده بی خطر موجود در غذاها نیز وجود دارد. این تغییر باعث می شود که مولکول سوکرالوز، بسیار شیرین تر از شکر شود، اما بدون هیچ کالری.بیشتر سوکرالوزی که ما مصرف می کنیم، بدون آن که تغییر کند، از بدنمان عبور می کند و تمام آن به سرعت از بدن ما خارج می شود، بدون آن که برای تولید انرژی تجزیه شود.
همان طور که می بینید بعضی از شیرین کننده هایی کم کالری که شما در خانه استفاده می کنید، فرمولاسیون منحصربفردی دارند. تمام آنها شیرین هستند و هیچ کالری ندارند، اما شباهت آنها فقط در این دو مورد است.این مطلب را در دفعه بعد که شخصی را دیدید که دارد همه این شیرین کننده ها را با هم یکی می کند، چون فکر می کند مواد تشکیل دهنده یکسانی دارند، به خاطر بسپارید.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction