مزایای سوکرالوز نسبت به شکر طبیعی

هنگامی که نوبت به انتخاب شیرین کننده های مصنوعی می رسد، سوکرالوز بهترین انتخاب است. در بسیاری از غذاها از شکر استفاده می شود و استفاده بی رویه از ان می تواند منجر به بروز مشکلات زیادی در حوزه سلامتی شود. تغییر در رژیم غذایی به منظور مصرف کمتر شکر، درابتدا دشوار به نظر می رسد، اما در نهایت بسیار اسان است.

چند مزیت استفاده از سوکرالوز نسبت به شکر طبیعی، شامل پیشگیری از پوسیدگی دندان، بی خطر بودن ان برای افراد دیابتی، مصرف مقدار کم و عدم داشتن کالری است. این فواید بسیاری از عوامل مهم برای سبک یک زندگی سالم را تشکیل می دهند.

سهولت استفاده از سوکرالوز

بدون در نظر گرفتن مصرف سوکرالوز در رابطه با سلامتی، به سهولت استفاده از این محصول در دستور غذاها فکر کنید. مصرف شکر نیز اسان است، اما اگر به دنبال یک جایگزین برای ان هستید. استفاده از یک منبع قند طبیعی مانند عسل یا اب میوه نسبت به سوکرالوز دشوارتر است. دستور غذاهایی که از سوکرالوز استفاده می کنند ممکن است در مقایسه با دستور غذاهای مورد استفاده از شکر دقیقا همان بافت را نداشته باشند. اما این نسبت به امتحان کردن استفاده از یک مایع یا ماده چسبناک چالش کمتری را ایجاد می کند.

دندانپزشک می تواند تایید کند که مصرف غذاهای شیرین برای دندان ها خوب نیست. مصرف شکر به تنهایی موجب پوسیدگی و افتادن دندان ها نمی شود، بلکه باقیمانده های شکر در دندان هایتان، فعالیت باکتری را ترویج میدهد که منجر به پوسیدگی دندان می شود. در صورت عدم استفاده از مسواک و نخ دندان خوردن سوکرالوز به تنهایی دندان های شما را ایمن نمی کند، اما سوکرالوز  به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند و مراقب از ان ها را نیز اسان تر می کند.

بی خطر بودن سوکرالوز برای بیماران دیابتی

سوکرالوز از شکر ساخته شده است، اما از نظر شیمیایی مانند شکر نیست و بدن نیز ان را به این عنوان نمی شناسد. این بدین معنی است که اگر با دیابت و دیگر شرایط درمانی مربوط به شکر سر و کار دارید، می توانید از سوکرالوز برای طعم شیرین مطلوب و دلخواه خود بدون نگرانی در مورد میزان قند خون استفاده کنید، این امر به ویژه برای خانم های باردار و دیابتی مم است، استفاده از سوکرالوز در دوران بارداری و پرستاری، هم برای مادر و هم برای نوزاد بی خطر است.

میزان مصرف کم سوکرالوز

سوکرالوز یک محصول ساختگی بسیار شیرین است. هنگامی که برای پخت و پز از ان استفاده می کنید، بسته بندی ان را با دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید که مقدار مورد استفاده شما درست است. از انجاییکه سوکرالوز را جایگزین شکر می کنید، معمولا استفاده از سوکرالوز برای پخت و پز اسان است.در طول فرایند پخت و پز، سوکرالوز به دلیل در نظر گرفتن کمی و زیادی مدت زمان طبخ غذا نسبت به استفاده از شکر سنتی واکنش متفاوتی را نشان می دهد. به هر حال در این صورت، باید مقدار کمتری از ان را مورد استفاده قرار دهید.

سوکرالوز ، محصولی بدون کالری

سوکرالوز، یک محصول بدون کالری است. در واقع، بسیاری از محصولات شیرین کننده قبل از بسته بندی دارای یک حالت رژیمی هستند. بسیاری از افراد از سوکرالوز استفاده می کنند تا کالری های دریافتی از شکر طبیعی را کاهش دهند. شما می توانید از این مزیت در وعده غذایی که اماده می کنید، استفاده کنید. از انجاییکه با استفاده از سوکرالوز کالری های بسیاری را ذد رژیم غذایی خود کاهش می دهید، جایگزین کردن سوکرالوز در واقع می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

علاوه بر مزیت سوکرالوز نسبت به شکر طبیعی سفید، این محصول دارای یک سری مزایا نسبتبه شیرین کننده های مصنوعی دیگر در بازار است. این مزایا شامل موارد زیر است:

۱-سوکرالوز تقریبا در تمام فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها به راحتی قابل دسترس است.

۲-در اکثر موارد، شیرینی سوکرالوز در دمای بالا ثابت باقی می ماند و این بدین معنی است که سوکرالوز همانند دیگر شیرین کننده های مصنوعی در طول فرایند پخت وپز، شیرینی خود را از دست نمی دهد.

قبل از هرگونه تغییر جدی در رژیم غذایی، صحبت کردن با دکتر در مورد فواید و مناسب بودن این محصول برای رژیم غذایی تان مهم است. سوکرالوز یک محصول فوق العاده است که به عنوان یک جایگزین برای شکر سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از غذاها دارای شکر هستند، اما به راحتی می توانید سوکرالوز را جایگزین ان کنید.جایگزین کردن شکر با سوکرالوز روش بسیار خوبی برای کاهش وزن است، زیرا مواد غذایی بدون داشتن اثرات منفی بر سلامتی در ارتباط با مصرف بیش از حد شکر، طعم شیرین خود را حفظ می کنند.

شرکت نوش البرز  ازائه دهنده انواع شیرین کننده های مصنوعی از جمله سوکرالوز اماده همکاری با تمام سازمان های مرتبط می باشد.

By |2019-03-09T13:38:43+03:30دسامبر 29th, 2018|مقالات|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment