جایگزین های قند

جایگزین‌های قند مواد شیمیایی یا طبیعی هستند که غذاها یا نوشیدنی‌ها را بدون اضافه کردن کالری به آن مثل قند، شیرین می‌کند.جایگزین‌های قند بسیار شیرین‌تر از قند هستند، از این رو برای ایجاد شیرینی یکسان، به مقدار کمتری از آن نیاز خواهد بود. بعضی جایگزین‌های قند کم‌کالری هستند و بقیه هیچ کالری ندارند. احتمالاً نام آنها را بعنوان شیرین‌کننده مصنوعی یا شیرین‌کننده بدون کالری هم شنیده‌اید. سوکرالوز یکی از معروفترین شیرین کننده های مصنوعی است که بدون کالری است و هیچ گونه ضرری برای افراد ندارد.

چرا به غذاها و نوشیدنی ها جایگزین قند اضافه می کنیم؟

جایگزین قند، بدون اینکه کالری به اندازه قند به غذاها اضافه کند، آن را شیرین می‌کند. اگر به فکر کنترل کالری‌های مصرفی خود هستید یا اگر دیابت دارید و باید مراقب قند مصرفی خود باشید، می‌توانید از آنها استفاده کنید. در بیشتر غذاها و نوشیدنی‌های کم‌کالری و بدون قند از جایگزین‌های قند استفاده می‌شود.

خیلی مهم است که به خاطر داشته باشید که حذف کامل قند از رژیم‌غذایی راه‌حل خوبی برای نیازهای غذایی شما نیست. باید سعی کنید قسمت اعظم کالری‌های مصرفی خود را از موادغذایی سالم انتخاب کنید، مثل میوه‌ها، سبزیجات، گوشت بدون چربی و غلات کامل.

با این تفاسیر یکی از راه حل های لذت بیشتر بردن از خوردن مواد قندی بدون عذاب وجدان استفاده ازشیرین کننده های مصنوعی مثل سوکرالوز است که غیر مغذی است و هیچگونه کالری ندارد. و همچنین مقرون به صرفه تر است.

By |2019-03-09T13:22:23+03:30دسامبر 29th, 2018|مقالات|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment