تاثیر سوکرالوز بر سلامت انسان

بررسی های فرآوانی مبنی بر تاثیر مصرف سوکرالوز بر سلامت انسان در مناطق مختلف جغرافیایی صورت گرفته است که آیا سوکرالوز سرطان زا می باشد یا خیر؟ آیا اثرات مخربی در ژنتیک، تولید مثل و باروری، سیستم عصبی مرکزی و یا سوخت و ساز بدن میگذارد؟ تمامی این مطالعات به این نتیجه رسیدند که سوکرالوز هیچ عوارض جانبی نداشته و برای مصرف انسان سالم است.

تاکنون هیچگونه تحقیقی مبنی بر مضر بودن مصرف سوکرالوز به اثبات نرسیده است. استفاده از سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری موحب خطر ابتلا به سرطان نمی شود. در مطالعات اخیری که بر روی افراد مبتلا به دیابت صورت گرفته، اگر این افراد روزانه ۵۰۰ میلی گرم تا ۳۰۲ گرم از این شیرین کننده استفاده کنند، تغییری فیزیکی و یا بیوشیمیایی و حتی بر روی خون هم احساس نمی کنند. استفاده از سوکرالوز در بیمارانی که مبتلا به دیابت نوع ۱ و یا۲ هستند، اثر غیر معمول در کنترل گلوکز خون نخواهد گذاشت.

علاوه بر این ها، سوکرالوز اثر تخریبی بر پلاک های دندان نمی گذارد و باعث پوسیدگی دندان ها هم نمی شود. در واقع مصرف سوکرالوز باعث ممانعت آنزیم های تولید کننده گلوکان و فروکتان پلاک دندان می شود.

By |2019-03-09T13:00:20+03:30دسامبر 29th, 2018|مقالات|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment